מועדונית

עמותת בית הצייר מפעילה מזה 12 שניםפעילות אחה"צ לנערים במתכונת של "יום לימודים ארוך", שמטרותיה לתת אלטרנטיבה לשוטטות ברחוב על כל סכנותיה וליצור מערך תמיכה לימודית בשעות אחה"צ.מתכונת זופותחת בפני הילדים אפשרויות למימוש חלומות באמצעות מגוון חוגים ויוצרת מסגרת מכילה, תומכת ומטפלת לתלמידים שהיו מיועדים לסידור פנימייתי אך לא נמצאה להם מסגרת מתאימה.יום לימודים ארוך בבית הצייר ממשיך באופן ישיר את לימודי הבוקר של ביה"ס, מהשעה 13:30 בצהריים ועד 17:15 אחר הצהריים.בשעות הללו מתקיימים חוגים מגוונים ומקצועייםלבחירת הנערים. במסגרת יום הלימודים הארוך מקבלים הנערים ארוחה חמה בצהריים וארוחה קלה בסוף היום.

להלן דוגמא לפעילות במועדונית הפנאי שלנו:
 


חוגים מקצועיים

החוגים המקצועיים הם קורסים ופרויקטים בהנחיית מדריכים מקצועיים בתחומם. כל חוג מקצועי מקבל גם ליווי של מדריך מבית הצייר.

הישרדות

קורס הישרדות ע"ש עמנואל עמרם אביטבול ז"ל ובתרומה ומעורבות של משפחתו למען הנצחת שמו וזכרו. הקורס בהדרכת חברת "אבן דרך", המתמחה בסדנאות הישרדות. במהלך הקורס לומדים הנערים כלים של הישרדות בשטח, תוך התמודדות עם אתגרים אישיים וקבוצתיים. במשך השנה ייצאו הנערים למסע הישרדות בן יומיים במדבר.

אילוף כלבים

פועל ב"בית הצייר" זה שנה שלישית, וממומן על ידי תרומה של קרן ירושלים והשתתפות של העמותה שליד בית הצייר. מדריך את החוג המאלף עופר ביטון מחוות הרי יהודה. מטרת החוג שהנערים יעברו דרך החוויה של המפגש עם הכלב ואילופו תהליך של שינוי פנימי. זאת באמצעות הבנה מודעת ולא מודעת של קווי דימיון בין אילוף הכלב להתמודדותם האישית עם דפוסים כגון: תוקפנות, דחייה, דימוי עצמי נמוך, קשיי קשב וריכוז וקושי ביחסים בין אישיים.

במסגרת הפרוייקט פועלות 2 קבוצות של 6 נערים כל אחת: קבוצה של נערים וותיקים וקבוצה של נערים צעירים.

הנערים מחכים לפעילות זו מידי שבוע ונהנים ממנה מאוד. רובם יצרו קשר אישי משמעותי עם מדריך החוג ועם חלק מהכלבים איתם הם עוברים תהליך. חלק מהנערים נמצאים כבר שנה שנייה בפרוייקט, ואחד מהם אף משמש כעוזר מדריך בקבוצה של הצעירים יותר.

כדורגל

כ 20 נערים מביה"ס מתאמנים בכדורגל פעם בשבוע, ומשתתפים בליגת המועדונים הירושלמית: ליגת הצעירים וליגת הבוגרים. תוך כדי אימון ומשחק, לומדים הנערים ערכים חשובים כגון משמעת עצמית, עבודה קבוצתית, התמדה והתמודדות עם נצחונות והפסדים.

חדר כושר

החוג מיועד לנערים הבוגרים יותר של "בית הצייר", שרוצים לשמור על כושרם הגופני ולבנות תכנית אימון כחלק מההכנה לצה"ל. החוג מתקיים בחדר הכושר של ביה"ס "בית חינוך" השכן, והמכשירים נרכשו בשיתוף עם עמותת "בית הצייר".

מוזיקה (פרטני וקבוצתי)

פעמיים בשבוע מגיע מורה למוזיקה לבית הצייר בשעות אחה"צ. אחת לשבוע, המורה פנוי לתלמידים פרטיים שמעוניינים ללמוד נגינה על כלי מסויים או שירה. אחת לשבוע חדר המוזיקה פתוח לכל המעוניין, והתלמידים עובדים בקבוצה – שרים, מנגנים ויוצרים ביחד.

 
 
 
פרויקט הרחבה ''הבית בארנונה ''
בימים אלו העמותה בעיצומה של בניית הרחבת הוסטל הבית בארנונה .הממוקם ברחוב לייב ...
[לידיעה המלאה]
תרומות מרכז חינוכי בית הצייר לנוער בסיכון
לתרומות לנערי מרכז חינוכי נוער בסיכון
הבנק הבינלאומי הראשון 31
סניף ...
[לידיעה המלאה]